Реал Мадрид 1-1 РБ Лайпциг (общо 2-1): Винисиус Джуниър поразява, след като избяга от червен картон, докато домакините се промъкват до четвъртфиналите на Шампионската лига... с ловък удар с глава на Уили Орбан, който създава напрегнат финал
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-03-06 | 01:42:05

Отборът на Карло Анчелоти беше освиркван от собствените си привърженици на почивката след лошо първо полувреме.

Подигравките започнаха 10 минути преди съдебния сигнал за полувремето, тъй като играха твърде бавно и предсказуемо, за да притесняват германците.

Джуд Белингам празнува с Винисиус-младши след попадението на бразилеца за Реал Мадрид

Винисиус вкара паса на Джуд Белингам в 65-ата минута за аванс от 2-0 в равенството

Вашият браузър не поддържа iframes.

Италианецът беше избрал петима полузащитници плюс Винисиус, а Белингам трябваше да играе почти като централен нападател.

Колкото повече Мадрид се бореше, толкова по-дълбоко той навлизаше, за да хване топката и толкова повече изглеждаше, че домакинът играе без централен нападател

Те не успяха да стрелят към вратата през първото полувреме и Лайпциг, преследвайки изоставане от 1-0 от първия мач, повиши самочувствието си с бившите младежи на Барселона Шави Симонс и Олмо, които създаваха проблеми . Един удар на Симонс беше отразен и друг спасен от Андрий Лунин.

Анчелоти пусна Родргио за вторите 45 минути и той даде искра на позитивност, която веднага избухна отдясно и спечелване на свободен удар.

Но Мадрид все още беше нервен с такова малко предимство. И безпокойството се засили още повече, когато Винисиус рискува да получи червен картон. Той се блъсна в Уили Орбан и получи жълт картон, но за последвалото натискане на защитника на Лайпциг можеше да бъде изгонен.

Треньорът на Лайпциг Марко Розе беше бесен, че той остана, и още повече, когато изведе Мадрид напред в 65 минути. Тони Кроос го спечели дълбоко, Белингам препусна напред и когато Винисиус направи хитър пробег срещу него, той го пусна и видя как бразилецът завършва безмилостно в ъгъла.

Но това не уби Лайпциг, който изравни в нощта, когато Орбан засече с глава центриране на Дейвид Раум само три минути по-късно, стигайки пред Начо, за да насочи усилията му покрай Лунин.

След шест минути до края Белингам беше заменен от Хоселу. Той изглеждаше празен към края на мача, но това беше хазарт от страна на Анчелоти с възможност за продължения.

Винисиус имаше късмета да избегне червен картон, след като блъсна Вили Орбан на земята

Защитникът на Лайпциг Орбан даде спасителен пояс на своя отбор, когато насочи удара си с глава в мрежата

Той не беше изиграл най-добрата си игра, стреляйки в Родриго в наказателното поле – вид шанс, който му се отдаваше по-рано през сезона.

Но все пак неговата магия беше тази, която направи важния гол. Той се затича към Кроос след попадението – германецът спечели топката дълбоко и започна движението. Но полузащитникът на Англия беше този, който наистина превърна защитата в нападение и пусна перфектния пас към Винисиус, който вкара.

Мадрид видя време въпреки късната уплаха с Олмо изстрел, връщащ се от гредата. Те по-скоро се спъваха, отколкото напредваха в последните осем и Начо призна, че са имали късмет.

„Те играха много добре, а ние не“, каза защитникът. „Това не беше най-добрата ни нощ, но трябва да сме доволни от преминаването – мисията е изпълнена.“

Източник: dailymail.co.uk